2020-10-29 08:30
Logo Inwestuj Inowrocław
  • flaga pl
  • flaga en
Menu

Aktualności

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) zaprasza do uczestnictwa w cyklu webinariów, podczas których zaprezentowane zostaną instrumenty finansowe oferowane przez ARP S.A. małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o. oraz Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza zapraszają przedsiębiorców z Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego na bezpłatne webinarium.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Pożyczkowym Sp. z o.o. zachęcają przedsiębiorców z Państwa powiatu do składania wniosków w nadchodzącym naborze Funduszu Wsparcia Inwestycyjnego COVID-19.

Prezydent Miasta Inowrocławia ogłasza XX edycję konkursu „Mister Budownictwa”. Celem konkursu jest wybór obiektu budowlanego, którego forma architektoniczna, jakość wykonania, właściwości użytkowe i nowatorskie rozwiązania techniczne predysponują go do roli „wizytówki” Inowrocławia.

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw. Szczegółowe warunki otrzymania pożyczki oraz dokumenty aplikacyjne na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/mikropozyczki po wyborze województwa kujawsko-pomorskiego.

Startują oficjalne konsultacje projektu strategii rozwoju województwa do roku 2030. 28 lipca w Toruniu odbyła się uroczysta konferencja inauguracyjna z udziałem samorządowców z całego regionu, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej oraz reprezentacji środowisk naukowych, biznesowych i działających w dziedzinie ochrony środowiska.

Ministerstwo Klimatu oraz NFOŚiGW ruszają z nowymi programami dotyczącymi elektromobilności, skierowanymi do różnych beneficjentów, na sumę blisko 150 mln zł. Nabór wniosków do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber” rozpocznie się 26 czerwca br.

Centrum Programowania Robotów Przemysłowych to miejsce, w którym zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę ekspertów z zakresu robotyki oraz druku 3D. Powołane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną przy współpracy z Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o. zapraszają Państwa na bezpłatne szkolenie online pt. "Prowadzenie działalności produkcyjnej w czasie pandemii i w okresie post-pandemicznym", które odbędzie się 03.06.2020 r., w godz. 11.00-12.00.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu przygotował informacje o wsparciu dla przedsiębiorstw w związku z koronawirusem, które znajdą Państwo w poniższym artykule.

740 milionów złotych – to wartość wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet obejmuje wsparcie sprzętowe dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i społecznej oraz zakupy środków ochrony osobistej, e-szkołę - pomoc w nauce uczniom.

Czy Twoja firma zatrudnia cudzoziemców i zamierzasz ubiegać się o wsparcie w ramach programów antykryzysowych lub tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju? Zgłoś się do programu pt. "Przyjazna firma". Szczegóły znajdziesz w artykule.

Kancelarie prawne z naszego miasta przystąpiły do akcji #RatujBiznes. Jest to inicjatywa związana z pandemią koronawirusa, w której Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców informuje przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach w zakresie zwrócenia się o pomoc.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza wraz z grupą Arena Advisory zaprasza na bezpłatny webinar, podczas którego omówione zostaną nie tylko założenia wprowadzonej Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej (instrumenty pomocowe tj. dopłaty i odroczenia obowiązków, zmiany w podatkach i ubezpieczeniach społecznych, uproszczenia w załatwianiu spraw urzędowych).

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, odpowiedzialnych za kompleksową obsługę inwestorów. Działa na terenie województwa kujawsko – pomorskiego i we wschodniej części województwa pomorskiego.

Najnowsze informacje na temat funduszy europejskich dla przedsiebiorców oraz szkolenia on-line. Kliknij i sprawdź.
Źródło materiału: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Z uwagi na ogłoszony stan epidemii i rozprzestrzenianie się koronawirusa informujemy, że planowana na maj Inowrocławska Wystawa Gospodarcza zostaje odwołana.

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu, informuje o uruchomieniu nowego instrumentu tj. pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, przyznawanej na podstawie art. 15zzd.

Duża część małych inowrocławskich firm ze względu na epidemię nie funkcjonuje lub znacznie ograniczyła swoją działalność. Kompetencje w zakresie udzielenia pomocy przedsiębiorcom posiada głównie rząd i budżet państwa. W ramach posiadanych kompetencji, Prezydent Miasta Inowrocławia ma pewne ograniczone możliwości udzielenia wsparcia, ale w tej sytuacji z nich skorzysta.

Nasi partnerzy: